Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita persoana juridica
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita persoana juridica

daca administratorul societatii debitoare care introduce contestatie la executare isi vinde firma mai raspunde el pt ceva? sau raspund numai cei doi noi administratori daca pot fi gasiti? in instanta nu s-a prezentat si nici nu a asteptat solutia instantei cu privire la contestatia la executare
se instituie poprire pe conturile la care are cont (puteti solicita executorului sa aiba in vedere toate bancile) si in paralel se verifica la finantele locale cu ce bunuri mobile sau imobile figureaza pt a se idrepta si asupra acestora;
Multumesc; asa stiam si eu ca e procedura, insa traim in tara tuturor posibilitatilor, iar unii executori sunt o specie aparte.....