avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1048 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita persoana juridica
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita persoana juridica

daca administratorul societatii debitoare care introduce contestatie la executare isi vinde firma mai raspunde el pt ceva? sau raspund numai cei doi noi administratori daca pot fi gasiti? in instanta nu s-a prezentat si nici nu a asteptat solutia instantei cu privire la contestatia la executare
Cel mai recent răspuns: Almatara , utilizator 20:54, 22 Octombrie 2009
se instituie poprire pe conturile la care are cont (puteti solicita executorului sa aiba in vedere toate bancile) si in paralel se verifica la finantele locale cu ce bunuri mobile sau imobile figureaza pt a se idrepta si asupra acestora;
Multumesc; asa stiam si eu ca e procedura, insa traim in tara tuturor posibilitatilor, iar unii executori sunt o specie aparte.....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bilet la ordin avalizat ContSters113759 ContSters113759 buna ziua, am avalizat un bilet la ordin la incheierea unui contract de leasing pt. un autoturism achizitionat de firma X; mentionez ca nu sunt si nu am fost ... (vezi toată discuția)
Executarea si lipsa de "disponibil" ENGFULL ENGFULL biletul la ordin investit este pus in executare s-au trimis adrese la banci , la finante nimic are 2 conturi la 2 banci , s-a infiintat poprire pe cont dar ... (vezi toată discuția)
Executare silita pentru un credit la un ifn buburuzamo buburuzamo daca o societate are un credit achitat partial la un IFN si aceasta a emis somatia , iar autoturismul gajat a fost instrainat, alte bunuri pe societate nu ... (vezi toată discuția)