Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Buletin pierdut si pasaport expirat
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Buletin pierdut si pasaport expirat

Baiatul meu in varsta de 17 ani si-a pierdut buletinul iar pasaportul este expirat din martie anul acesta.Vrem sa mergem in Romania din Anglia.Este posibil cu pasaportul expirat???
Cu ce calatoriti ?
In avion nu va urcati cu pasaportul expirat, iar cu masina, proprie daca veniti, nu o sa va intoarca de la granita, o sa va lase sa intrati dupa ce va verifica.
Corect e sa luati un titlu de calatorie de la ambasada/consulat.
gi-jane2, moderator