avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1253 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Plecare in Romania cu buletinul expirat
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Plecare in Romania cu buletinul expirat

Buna ,puteți să mă ajutați și pe mine vreau sa plec în Romania dar am buletinul expirat îmi pot face bilet de avion așa? Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 12:47, 3 Decembrie 2019
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
nu. Nu o sa va puteti urca in avion cu buletinul expirat. Riscati sa dati degeaba banii pe bilet.
Ultima modificare: Marți, 3 Decembrie 2019
gi-jane2, moderator

Dar voi putea pleca în Romania cu alt mijloc de transport?
gi-jane2 a scris:

nu. Nu o sa va puteti urca in avion cu buletinul expirat. Riscati sa dati degeaba banii pe bilet.

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
corect e sa va luati titlu de calatorie de la ambasada sau consulat . Acuma daca veniti cu masina nu o sa va intoarca de la granita.
Nu stiu pe parcurs, pana sa ajungeti la granita cu Romania.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buletin pierdut si pasaport expirat Stella.T Stella.T Baiatul meu in varsta de 17 ani si-a pierdut buletinul iar pasaportul este expirat din martie anul acesta.Vrem sa mergem in Romania din Anglia.Este posibil cu ... (vezi toată discuția)
Buletin expirat strainatate dumutaadrian dumutaadrian Buna ziua,o mica problema am.Mama mea este in Italia, si i-a expirat buletinu,ar putea veni in tara sa isi reinnoiasca buletinu ,dar sa nu fie ceva probleme la ... (vezi toată discuția)
Venire in tara cu pasaport expirat alaalina alaalina Buna ziua.Am nevoie de ajutorul dvs...locuiesc in Italia cu familia mea,avem doi copilsi carora le-a scazut pasapoartele.Precizez ca nu aveam de gand sa ma ... (vezi toată discuția)