Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Plecare in Romania cu buletinul expirat
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Plecare in Romania cu buletinul expirat

Buna ,puteți să mă ajutați și pe mine vreau sa plec în Romania dar am buletinul expirat îmi pot face bilet de avion așa? Mulțumesc
nu. Nu o sa va puteti urca in avion cu buletinul expirat. Riscati sa dati degeaba banii pe bilet.
gi-jane2, moderator

Dar voi putea pleca în Romania cu alt mijloc de transport?
gi-jane2 a scris:

nu. Nu o sa va puteti urca in avion cu buletinul expirat. Riscati sa dati degeaba banii pe bilet.

corect e sa va luati titlu de calatorie de la ambasada sau consulat . Acuma daca veniti cu masina nu o sa va intoarca de la granita.
Nu stiu pe parcurs, pana sa ajungeti la granita cu Romania.