Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... banii pentru proba de lucru
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

banii pentru proba de lucru

BUNA..am o intrebare...am fost in proba de lucru la un magazin(lucrator comercial) timp de 10 zile,,in aceste 10 zile am lucrat precum un angajat, program de la 10-20, timp in care puteam sa ma hotarasc daca raman sau nu la locul de munca respectiv..am decis ca nu raman...maine e data de 30..seful a zis la plecarea mea de acolo...ca banii ii voi primii in data de 30 sept...as dorii sa stiu daca ii voi primi, daca ar putea sa nu mi dea avand in vedere ca eu nu am semnat nici un C.I.M.si nu am lasat nici un act doveditor.am doar martori oculari care au stiut ca merg la munca acolo...astept raspunsuri..va multumesc
Buna seara.
In acest caz totul depinde doar de buna intentie a angajatorului de a va plati zilele lucrate in unitate atata timp cat nu a-ti semnat un contract. Va urez succes!
Cu respect,Alexa...