Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire

Tatal meu a decedat ,avea contract de vanzare cumparare cu clauze de la parinti lui.mama lui traieste.sunt de 9ani plecata din tara.mostenesc ceva de la tatal meu?
Daca nu mai are copii si nici nevasta, mosteniti tot ce avea in proprietate.
Trebuie sa acceptati mostenirea in termen de 1 ani de la deces.
gi-jane2, moderator
Suntem 2 surori.parinti erau divortati .TATAL nu s-a mai recasatorit. Certificatul DE deces si contractele SUNT LA sora tatalui meu nu ni le dau. Stiti cumva ce este DE facut? VA multumesc