Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Inselatorie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Inselatorie

Buna ziua, va rog frumos sa ma ajutati cu o ne lamnrire: in codul penal vechi infractiunea de inselatorie continuata era pedepsita conform art.215 cp ,acum dupa noul cod penal aceeasi infractiune este pedeosita conform art.244? Va multumesc pentru amabilitatea raspunsului dumneavoastra
Concret care este intrebarea dv ?