avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 400 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Factura fiscala avocat
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Factura fiscala avocat

Buna ziua,

Am fost executata silit pentru sume din contractul de reprezentare, incheiat cu avocatul meu.
Pentru onorariul executorului, acesta mi-a eliberat facturi fiscale, pe care se mentioneaza ca au fost platite cu ordine de plata.
As vrea sa va rog sa imi spuneti daca avocatul nu trebuia sa elibereze facturi fiscale sau chitante sau ceva, prin care sa pot demonstra plata catre el, chiar daca aceasta plata s-a facut prin intermediul unui executor.

Multumesc
Cel mai recent răspuns: RalucaBCR , utilizator 14:27, 10 August 2017
Bineinteles ca,trebuia sa va elibereze chitanta/factura fiscala,caz contrar nu puteti face dovada platii..
Eu am facut o plata voluntara pentru o parte din suma datorata in data de 04 Iulie '17.
S-a poprit a doua si ultima parte din suma datorata in data de 02 August '17.
Incheierea dosarului de executare a venit prin posta in data de 08 August, avand termen de contestare de 5 zile.

In cat timp si de la care din termenele de mai sus ar trebui avocatul sa elibereze chitanta SAU? SI? factura fiscala?
Avocatul tb sa va elibereze chitanță în momentul în care ati făcut plata. Puteți sa-l contactați în scris și sa-i cereți sa va emită chitanță pt onorariul plătit.
Va multumesc frumos pentru raspunsuri :)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Probleme urgente cu executorul leus leus Am solicitat executorului judecatoresc care a dispus poprirea contulurilor mele, xerocopii dupa dosar.Acesta in cele din urma a accepatat, (desi a refuzat sa ... (vezi toată discuția)
Creditorul refuza primirea banilor debitorului courvoisier courvoisier Intrebare- ce solutie simpla si necostisioare are debitorul, avand in vedere ca este vorba de rea credinta, nu primeste premeditat corespondenta. (vezi toată discuția)
Eliberarea sumei dintr-un cont al unui tert poprit? nicusorilinca nicusorilinca Este legala eliberarea sumei dintr-un cont al unui tert poprit in aceeasi zi(prima zi) cu emiterea popririi? termenul de 15 zile este perioada maxima, sau ... (vezi toată discuția)