Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Factura fiscala avocat
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Factura fiscala avocat

Buna ziua,

Am fost executata silit pentru sume din contractul de reprezentare, incheiat cu avocatul meu.
Pentru onorariul executorului, acesta mi-a eliberat facturi fiscale, pe care se mentioneaza ca au fost platite cu ordine de plata.
As vrea sa va rog sa imi spuneti daca avocatul nu trebuia sa elibereze facturi fiscale sau chitante sau ceva, prin care sa pot demonstra plata catre el, chiar daca aceasta plata s-a facut prin intermediul unui executor.

Multumesc
Bineinteles ca,trebuia sa va elibereze chitanta/factura fiscala,caz contrar nu puteti face dovada platii..
Eu am facut o plata voluntara pentru o parte din suma datorata in data de 04 Iulie '17.
S-a poprit a doua si ultima parte din suma datorata in data de 02 August '17.
Incheierea dosarului de executare a venit prin posta in data de 08 August, avand termen de contestare de 5 zile.

In cat timp si de la care din termenele de mai sus ar trebui avocatul sa elibereze chitanta SAU? SI? factura fiscala?
Avocatul tb sa va elibereze chitanță în momentul în care ati făcut plata. Puteți sa-l contactați în scris și sa-i cereți sa va emită chitanță pt onorariul plătit.
Va multumesc frumos pentru raspunsuri :)