Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Copie legalizata dupa hotararea de divort
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Copie legalizata dupa hotararea de divort

Am fost la arhiva judecatoriei sectorului 6. Mi s-a spus ca trebuie sa stiu nr. hotararii de divort pentu a solicita o copie. Divortul a fost in urma cu 33 ani si nu am stiut niciodata acest numar. Unde trebuie sa merg pentru a afla acest numar.
Buna ziua,
Doar acolo, la arhiva judecatoriei sect. 6 dar va fi destul de greu de depistat. Nu mai stiti nici macar numarul dosarului?
Nu ati depus acea sentinta pe undeva?
Fostul/fosta nu are cumva acea sentinta?
incercati sa aflati orice data despre dosar care sa ajute arhivarul.
Incercati la stare civila unde v-ati nascut sau unde v-ati casatorit, dar nu e musai sa gasiti nr. Stiti macar data pronuntarii divortului?
Incercati sa gasiti nr.dosarului dupa anul pronuntarii si numele partilor,solicitati de la arhiva registrul informativ din acel an.