Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Nume gresit pe fotografie de final de cls a IV-a
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Nume gresit pe fotografie de final de cls a IV-a

Buna ziua!
Va rog sa ma sfatuiti ce demersuri legale pot sa fac pentru a rezolva o problema si anume: copilului meu i s-a gresit complet numele pe poza de sfarsit de ciclu scolar. Consider ca este vina invatatoarei, care nu a verificat pozele inainte de tiparire si mai ales inainte de a le distribui copiilor. Am contactat invatatoarea care REFUZA sa ne dea numele fotografului, fie nu ne raspunde la mesaje, fie ne sfideaza, nicidecum sa-si asume si sa indrepte eroarea (nu este singurul copil cu numele gresit). Mentionez ca banii au fost stransi de invatatoare, acest lucru fiind interzis prin regulamentul scolar. Voi depune o reclamatie scrisa la inspectoratul scolar, insa doresc sa stiu concret ce alte demersuri pot sa mai fac pentru a fi remediata greseala de nume pe toate pozele si pentru a fi sanctionata. Va multumesc frumos!
~ Conținut șters la cerere ~