avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 360 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Cumul functii consilier juridic
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Cumul functii consilier juridic

Buna ziua, am o intrebare va rog, un consilier juridic din cadrul unei institutii poate fi numit sa fie persoana care se ocupa de achizitii publice concomitent? Nu ar trebui sa fie doua persoane distincte ? Va multumesc frumos
Ultima modificare: Luni, 14 August 2017
Cornel Vasile, Consilier juridic

Alte discuții în legătură

Fisa postului consilier juridic mimi999 mimi999 Buna ziua, Va rog sa ma ajutati sa lamuresc urmatoarea situatie: o persoana incadrata(functionar public) pe functia de consilier juridic in cadrul ... (vezi toată discuția)
Plata drepturi salariale pentru servicii prestate fara contract de munca danco_ro danco_ro Buna ziua! Un consilier juridic numit in functie la o institutie publica este desemnat, prin ordin scris, de ordonatorul de credite ierarhic superior si ... (vezi toată discuția)
Transformare unui post de functionar public Viorel Popescu 93 Viorel Popescu 93 Buna ziua, Sunt angajat la primarie in compartimentul investitii si proiecte europene, iar incadrarea mea este ca personal contractual (studii medii), desi am ... (vezi toată discuția)