Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Pivnita casei
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Pivnita casei

Buna ziua! La o casa cu pivnita aflata sub o singura camera cui ii revine pivnita in urma taxei de succesiune? Persoanei careia i se cuvine camera de deasupra sau se imparte in mod egal intre parti?
Multumesc anticipat!
Pivnita reprezinta parte comuna si revine tuturor coproprietarilor
Nu are legatura taxa de succesiune cu utilizarea pivnitei