avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1875 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Va rog sa-mi spuneti daca mi s-a calculat bine ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Va rog sa-mi spuneti daca mi s-a calculat bine indemnizatia

Eu am luat maternitate inainte de sa creasca minimul pe economie 1263 lei cu alocatie a copilului cu tot iar dupa ce a crescut minimul acum am 1433 lei cea ce nu mi se pare normal pt.ca inainte era minimul 800 lei.
Va rog sa-mi spune-ti daca mi s-a calculat bine?va multumesc
Ultima modificare: Marți, 15 August 2017
Anyolga, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:08, 16 August 2017
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Este bine calculul .. suma de 1433 lei reprezinta : 1233 lei indemnizatie plus 200 lei alocatia de stat pentru copil.
Nu am inteles de ce nu mi-a mai crescut de loc din moment ce inainte sa creasca minimul celelalte mame luau 800 lei ieu 1265;iar acum dupa marire 1433;pt.e mare diferenta nu trebuia normal sa iau acum 1800 ron.multumesc.
Nu am inteles de ce nu mi-a mai crescut de loc din moment ce inainte sa creasca minimul celelalte mame luau 800 lei ieu 1265;iar acum dupa marire 1433;pt.e mare diferenta nu trebuia normal sa iau acum 1800 ron.multumesc.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu este prea mare diferenta ... dvs ati beneficiat de cuantumul minim al indemnizatiei, care de la 01.02.2017 s-a majorat de la 1063 lei la 1233 lei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatia la 1 februarie 2017 Andreea26BC Andreea26BC Voi beneficia de indemnizatie crestere copil marita in urma maririi salariului minim pe economie daca depun dosarul inainte de 1 februarie? Sau sa astept sa ... (vezi toată discuția)
Despre legea salarizarii la bugetari gabisim gabisim Buna ziua lucrez intro institutie de stat . La o discutie cu sefi mai mari mi sa spus ca nu pot sa-mi mareasca salariu din motive ca nu le permite legea ... (vezi toată discuția)
Aplicare majorare salariala morosa morosa buna ziua.in mai anul trecut a crescut salariu minim pe economie iar angajatorul a crescut salariile la toti angajatii mai putin salariul meu .eu avand o ... (vezi toată discuția)