Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Moștenire, cedare drepturi în favoarea altui ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Moștenire, cedare drepturi în favoarea altui moștenitor

Suntem trei frați moștenitori ai mamei, avem de la notar actele de acceptare a moștenirii.Cum as putea sa îi cedez partea mea unuia dintre frați și ce acte ne-ar fi necesare?Va mulțumesc.
~ Conținut șters la cerere ~
Moștenirea am acceptat-o dar partea mea vreau sa o vând,donez nu știu sub ce forma unuia dintre frații mei înainte de dezbaterea succesiunii.Am înțeles că drepturile succesorale se pot vinde.
~ Conținut șters la cerere ~