avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 525 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... firma recrutare forta munca ce plaseaza muncitori ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

firma recrutare forta munca ce plaseaza muncitori straini in spatiul UE si Schengen

Sunt o firma noua de recrutare forta de munca.Operam pe internet, intermediind personal din tara si strainatate ptr. firme din strainatate.
As dori sa stiu daca , inafara de actele cerute de legislatia romana in vigoare, trebuie sa mai aplic si pentru alte documente.
Deasemenea, este obligatorie intocmirea contractului de mediere intre mine, ca firma, si cetatenii straini ?
Pe scurt, ce apare in plus fata de firmele de acelasi gen ce opereaza doar cu muncitori romani??
Cel mai recent răspuns: carmen2531 , utilizator 15:42, 2 Noiembrie 2009
teoretic nu mai trebuie alte documente, insa trebuie sa vedeti ce fel de contracte si intelegeri incheiati cu firmele straine cu care doriti sa colaborati.acel contract de mediere este obtional.
As vrea sa stiu si eu care sunt avizele necesare pentru a plasa muncitori din tari non UE in tari UE. Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recrutare forta de munca din romania pentru ue NICOLASA NICOLASA O firma straina din UE poate recruta forta de munca din Romania printr-un reprezentant al sau specializat in recrutari si de origine romana? Rog detalii, ... (vezi toată discuția)
Aș dori să deschid un birou de plasare. Jeong Nayoung Jeong Nayoung Buna ziua! Aș dori să deschid un birou de plasare. De acum, există deja muncitori străini care așteaptă să lucreze. Dar este dificil să găsesc un ... (vezi toată discuția)