Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... firma recrutare forta munca ce plaseaza muncitori ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

firma recrutare forta munca ce plaseaza muncitori straini in spatiul UE si Schengen

Sunt o firma noua de recrutare forta de munca.Operam pe internet, intermediind personal din tara si strainatate ptr. firme din strainatate.
As dori sa stiu daca , inafara de actele cerute de legislatia romana in vigoare, trebuie sa mai aplic si pentru alte documente.
Deasemenea, este obligatorie intocmirea contractului de mediere intre mine, ca firma, si cetatenii straini ?
Pe scurt, ce apare in plus fata de firmele de acelasi gen ce opereaza doar cu muncitori romani??
teoretic nu mai trebuie alte documente, insa trebuie sa vedeti ce fel de contracte si intelegeri incheiati cu firmele straine cu care doriti sa colaborati.acel contract de mediere este obtional.
As vrea sa stiu si eu care sunt avizele necesare pentru a plasa muncitori din tari non UE in tari UE. Multumesc!