Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Executare silită persoana fizica din cauza unui srl ?
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Executare silită persoana fizica din cauza unui srl ?

Situația mea: Am accesat fonduri europene,iar acum sunt pus in situatia sa dau bani înapoi pentru unele "nereguli" descoperite de ei. O sa ii dau în judecată pentru a-mi justifica nevinovăția , dar în caz că pierd, fiind administrator unic, se pot lega cumva de mine ca persoana fizica ? Pot să îmi puna poprire pe conturile personale, pe salariu ? Pe apartament? Asta în cazul în care daca firma va fi pusă în faliment si ei nu isi vor recupera întreaga creanță.
~ Conținut șters la cerere ~
Da, fondurile au fost europene, au fost cumpărate echipamente de telecomunicații, si ei vor ca eu sa restitui bani integral, deoarece am încălcat o prevedere din contract spun ei(mi-am creat condiții artificiale cica). Bani nu ii am, societatea funcționează,am abonați la serviciile pe care le ofer. Singurele bunuri care sunt ale societății sunt aceste echipamente, care si daca le-am vinde,nu as mai putea plăti suma integrală. Nu mi-am însușit bani ai societății, nu sunt salariat, nu nimic la societate, doar unic administrator. Mentionez ca apartamentul meu,bun personal , este si sediul firmei,căci de, unde poti pune sediul...
Deci în situația data, se pot pune poprire pe conturile proprii / bunurile mele fizice ?
~ Conținut șters la cerere ~