Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Demisie in timpul sarcinii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Demisie in timpul sarcinii

Buna ziua , am o curiozitate .

Sunt in 17 saptamani de sarcina , lucrez la locul de munca actual din ianuarie si inainte am mai lucrat, deci as putea beneficia de indemnizatie.

Cel mai devreme pot intra in prenatal in noiembrie. Intrebarea mea este , imi pot da demisia de ex luna aceasta ? Mai beneficiez de indemnizatie, ma afecteaza cu ceva ?
Buna! Ai aflat ceva? Sunt exact in aceași situatie!
Pentru a primi un raspuns cat mai concret precizati-ne:
- data prezumata a nasterii copilului
- statutul dvs in ultimii 2 ani anteriori acestei date (de exemplu, casnica de la .. pana la... ; angajata de la----pana la --- ; etc.)