Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent de insertie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent de insertie

Buna ziua,
Obtinerea stimulentului de insertie conditioneaza intrarea in Concediu de crestere si ingrijire copil? O proaspata mamica doreste sa efectueze doar concediu de lehuzie (60 zile dupa nastere) urmand ca apoi sa revina la locul de munca. Poate obtine stimulent de insertie fara sa intre in CIC?
Multumesc!
alina_georgiana23@yahoo.com, utilizator
Poate sa-si depuna dosarul direct pentru acordarea stimulentului de insertie.