avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 654 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Firma pentru salariat
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Firma pentru salariat

Stimati domni si doamne,
Va adresez prin aceasta cale o intrebare: Este profitabil pentru un angajat, in prezent, sa infiinteze firma - srl - si sa isi ia salariul prezent plus taxele platite de angajator urmand ca mai apoi sa isi gestioneze finantele prin aceasta cale? Ce impozite se platesc? Cum se poate asigura un necesar de bani de buzunar?
Va multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: Iulian MANEA , Contabil 23:29, 25 August 2017
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Este foarte avantajos. Pentru necesarul de bani de buzunar se poate angaja la propria firma, bineinteles, pe o suma mai mica.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cumparare societate comerciala angcris angcris Doresc sa incep o afacere si nu stiu daca e mai bine sa-mi infiintez un SRL sau sa cumpar SRL-ul unor cunostinte.Acestia si-au suspendat activitatea si nu au ... (vezi toată discuția)
Taxe si impozite srl pascaadryan pascaadryan buna ziua, as dori sa deschid o societate dar nimeni nu reuseste sa-mi raspunda clar la urmatoarele intrebari: 1)Ce taxe si impozite trebuie sa platesc ... (vezi toată discuția)
Pfa si srl ContSters87904 ContSters87904 Ce avantaje si dezvantaje prezinta un SRL si un PFA? (vezi toată discuția)