Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Firma pentru salariat
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Firma pentru salariat

Stimati domni si doamne,
Va adresez prin aceasta cale o intrebare: Este profitabil pentru un angajat, in prezent, sa infiinteze firma - srl - si sa isi ia salariul prezent plus taxele platite de angajator urmand ca mai apoi sa isi gestioneze finantele prin aceasta cale? Ce impozite se platesc? Cum se poate asigura un necesar de bani de buzunar?
Va multumesc anticipat.
Este foarte avantajos. Pentru necesarul de bani de buzunar se poate angaja la propria firma, bineinteles, pe o suma mai mica.