avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 509 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Anulare contract vanzare cumparare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Anulare contract vanzare cumparare

Buna seara.

Impreuna cu sotia mea am achizitionat apartamentul soacrei mele achitand suma integral iar aceasta si-a rezervat un drept de abitatie viager asupra imobilului pe tot restul vietii. Intrebarea este daca acest contract poate fi atacat in vreun fel?
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 21:27, 24 August 2017
Orice act juridic se poate anula de principiu dar trebuie motive incadrate in drept.
Sau daca partile se inteleg.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara, ma puteti ajuta va rog cu urmatoarea speta: cuplu ... Ann3.Mari3 Ann3.Mari3 Buna seara, Ma puteti ajuta va rog cu urmatoarea speta: cuplu căsătorit, fara copii împreună [bărbatul mai are un copil dintr-o căsătorie anterioara] ... (vezi toată discuția)
Casa vanduta de sot, sotiei cu clauza de abitatie viagera dodorel62 dodorel62 Prietenul meu este casatorit legitim cu sotia si i a vandut acesteia casa . Buna seara , Prietenul meu fiind casatorit legitim cu sotia lui , de comun ... (vezi toată discuția)
Donatie sa contract de v/c annes3 annes3 buna ziua - am si eu o rugaminte la dvs cine ma poate ajuta cu un sfat. urmeaza sa ma casatoresc si mama mea vrea sa-mi lase casa sub o forma in care sa nu ... (vezi toată discuția)