Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Anulare contract vanzare cumparare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Anulare contract vanzare cumparare

Buna seara.

Impreuna cu sotia mea am achizitionat apartamentul soacrei mele achitand suma integral iar aceasta si-a rezervat un drept de abitatie viager asupra imobilului pe tot restul vietii. Intrebarea este daca acest contract poate fi atacat in vreun fel?
Orice act juridic se poate anula de principiu dar trebuie motive incadrate in drept.
Sau daca partile se inteleg.