avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 395 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract vanzare-cumparare. Nelamuriri !
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract vanzare-cumparare. Nelamuriri !

acest subiect nu mai este de actualitate
Ultima modificare: Marți, 27 Ianuarie 2009
uwritetherules, utilizator
Cel mai recent răspuns: Lulica , utilizator 21:12, 25 Ianuarie 2009
Care este conţinutul actului încheiat la notar în anul 2008?
acest subiect nu mai este de actualitate
Ultima modificare: Marți, 27 Ianuarie 2009
uwritetherules, utilizator
acest subiect nu mai este de actualitate
Ultima modificare: Marți, 27 Ianuarie 2009
uwritetherules, utilizator
Inca ceva, in contractul de vanzare cumparare incheiat in 02.07.2007 este trecut si pretul vanzarii? Daca este trecut un pret sunteti proprietar cu acte in regula.
Va sfatuiesc sa solicitati la cartea funciara radierea dreptului de abitatie viagera si intretinere intabulate in baza declaratie facute de bunicul dumneavoastra.
Si sub nici o forma nu dati actele din mana.
acest subiect nu mai este de actualitate
Ultima modificare: Marți, 27 Ianuarie 2009
uwritetherules, utilizator

Alte discuții în legătură

Abitatie viagera paula38 paula38 Buna ziua ,problema este urmatoarea ,bunicii cumpara o casa ,in contractul de V-C ,se specifica faptul ca numita,,,x,isi rezerva dreptul de a locui intr-o ... (vezi toată discuția)
Care este dreptul meu julia_30 julia_30 Buna ziua, as dori sa stiu si eu ce drepturi detin (in ce procentaj)asupra unui apartament cumparat prin contract de vanzare -cumparare impreuna cu mama mea. ... (vezi toată discuția)
Vanzare nuda proprietate florest florest Cazul meu: Sunt proprietarul unui apartament in care detin nuda propritate iar parintii mei au dreptul asupra unei camere la abitatie (habitatie) ... (vezi toată discuția)