Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Site de servicii online
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Site de servicii online

In primul rand, nu sunt sigur daca am ales bine categoria, nu sunt inca initiat in lumea antreprenoriatului, dar daca am gresit, imi cer scuze, iar daca se poate, sa remedieze un moderator problema.

Acum, sa trec la subiect. Doresc sa deschid un site de servicii online, mai exact, design grafic pentru logo-uri si etc. Intrebarea mea este, trebuie sa am o firma deschisa pentru acesta? Platile se vor face strict online, prin transfer bancar, prin paypal, etc.
In principiu, m-am gandit ca am nevoie de o firma deoarece am nevoie de facturi, in primul rand. De la asta am plecat prima oara.
Iar, daca trebuie firma, exista si vreo modalitate de a face asa ceva si fara firma? Momentan am 17 ani, si inca nu imi pot face propria firma, si nu vreau sa implic pe altcineva. Va multumesc!
~ Conținut șters la cerere ~