Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Înșelăciune/deturnare de fonduri
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Înșelăciune/deturnare de fonduri

Am facut o plata online pentru chirie si banii au fost folositi la altceva de catre cel ce i'a primit. In Anglia s'a ìntâmplat. Ce pot face ? Poliţia poate recupera paguba ?
Admin, administrator
Trebuie sa va adresati autoritatilor din UK.
Ati facut o plata online , din Romania, catre o persoana care a pretins ca va inchiriaza o locuinta, dar in realitate era o inselatorie? In acest caz puteti face plangere si la autoritatile din Romania, dar si la cele din UK. Exista un site creat special de politia din Marea Britanie, pentru situatii de acest gen.
Actionfraud.police.uk