Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... colegiul medicilor
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

colegiul medicilor

Va rog sa ma sfatuiti in privinta masurilor ce trebuie luate intr-un caz aberant-victimei unui accident rutier grav politraumatizata,intubata in ati,careia i se spune ca va sta luni de zile in spital, este scoasa de medicul care a preluat-o in urgenta din ati si vrea sa o externeze dupa cateva zile in conditiile in care exista traumatisme grave ce ii pot pune viata in pericol,fara sa vorbim de durerile cumplite si imposibilitatea de a se misca.
Ce motiv are ? Vorbiți cu directorul spitalului.
Multumesc;presupun care sunt motivele(legate de nr zilelor de spitalizare si implicatiile asupra vinovatului),dar nu pot face acuzatii fara dovezi.Ma interesa unde pot face sesizari pentru analiza dosarului medical.