avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 645 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Site Pariuri care mi-a furat banii din cont
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Site Pariuri care mi-a furat banii din cont

Buna ziua


Pe data de 27 August 2017, m-am inregistrat pe siteul de pariuri Betfair.ro pentru a paria pe evenimentul de la box MAYWEATHER vs MCGREGOR.
Am bagat datele pentru depunere card cat si informatiile proprii pentru verificare.
Am beneficiat de o promotie BONUS, care conform regulamentului , pentru o depunere de 900 ron , primesc bonus 450 ron .
Astfel , dupa depunerea mea initiala de 900 ron ar fi trebuit sa beneficiez de 450 ron bonus si 900 ron fonduri portofel principal.
Dupa depunere, pe site mi-a fost afisata o suma totala de 1350 ron (900depunere+450bonus), toata aflandu-se la categoria "bonus", suma din portofelul principal fiind 0.
Aceasta este prima neregula.
Dupa finalizarea depunerii, am folosit intreaga suma de 1350 ron (afisata incorect drept bonus) pentru a paria pe evenimentul Mayweather -Mcgregor, selectand optiunea cu cota 1.66 in care Mayweather castiga prin K.O/TKO.
Pariul meu a fost castigator astfel contul meu avand suma totala in urma pariului de 2250 ron .(1350 ron x 1.66 = 2241 ron , insa acestia mi-au afisat in mod gresit 2250 ron drept castig ) .
Aceasta suma a fost afisata gresit din nou in mod integral sub BONUS , corect fiind ca Portofelul principal sa contina in urma acestui pariu suma de 1494 ron ( Depozit initial 900 x 1.66 = 1494) si contul bonus suma de 747 ( bonus 450 ron x 1.66 = 747).
Aceasta este a doua neregula.
Portofelul principal 0, Bonus 2250 ron
Intrucat regulamentul imi permitea , am luat decizia de a renunta la bonusul lor de 450 de ron si a beneficia doar de suma rezultata din castigarea pariului raportata la depunerea mea de 900 de ron.
la sectiunea Termeni si Conditii se poate citi " In cazul in care veti anula bonusul, veti primi inapoi doar suma ramasa din fondurile proprii, care va fi transferata in portofelul principal" . "Prima data va fi folosita suma adaugata din fondurile proprii, in cazul in care veti anula bonusul , veti primi inapoi doar suma ramasa din fondurile proprii, care va fi transferata in portofelul principal. "
Abuzul siteului de pariere a inceput in momentul in care fondurile mele depuse ( 900ron) au fost comasate cu bonusul (450) ron, agentia considerandu-mi si suma depusa ca si bonus oferit de Betfair.ro, toate aparand la categoria BONUS si nimic in portofelul principal.
In momentul in care am decis sa folosesc optiunea "renunta la promotie" , am renuntat conform regulamentului la bonusul de 450 de ron si implicit castigul pe baza acestuia (747 ron din 2250 ron total), pentru a-mi accesa banii depusi si castigul rezultat din acestia 1494 ron care ar fi trebuit sa se regaseasca in portofelul principal.
In urma "renuntarii la promotie" , contul meu afiseaza suma totala in portofel de 0.00 ron si suma sub bonus tot de 0.00 ron. Practic mi-au luat toti banii fara sa pierd nici un pariu.
In urma acestei operatiuni, pe langa bonusul la care am renuntat conform regulamentului, acestia si-au insusit si depunerea mea initiala si banii rezultati din pariul castigator facut cu aceasta depunere.
In urma solicitarii de ajutor pe siteul BETFAIR.RO , am luat contact pe CHAT cu un reprezentat al acestora, pentru a-mi cere drepturile insa am fost refuzat, acestia nerecunoscand abuzul betfair.ro si implicit nedorind sa corecteze eroarea pe care acestia au creat-o. Nu au dorit sa-mi dea castigurile de 1494 fara bonus, nu au dorit sa-mi dea nici depunerea initiala de 900 ron fara a mai lua in calcul pariul si nici macar sa-mi readuca contul la starea dinainte de a apasa butonul capcana "renunt la promotie" prin care si-au insusit toti banii mei, desi nu am un pariu pierzator pe cont.
Am poze pentru a demonstra toate neregulile. Pentru a consulta regulamentul promotiei intrati pe betfair.ro/ro in cadrul selectiei "Bonus 50% pana la 450 ron"
Dupa cum veti putea vedea si dumneavoastra regulamentul este unul defect, se contrazice in repetate randuri si nu implica situatia mea.
Intrebarea si rugamintea care o am este sa-mi spuneti cui trebuie sa ma adresez pentru a-mi recupera banii si ce pasi trebuie sa urmez

Alte discuții în legătură

Probleme bwin (website de pariuri) nighty91 nighty91 Situatia sta in felul urmator. Am jucat la ruleta lor Live, deci care este in timp real. Am plasat o serie de pariuri, la fiecare pariu dubland suma, in ... (vezi toată discuția)
Pensie alimentara conico conico buna ziua! as dori sa stiu care este procentul de pensie alimentara pentru un copil dintr-o casatorie anterioara a iubitului meu! el a divortat prin 2004, ... (vezi toată discuția)