avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1820 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Suspendarea permisului din cauza numerelor roșii ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Suspendarea permisului din cauza numerelor roșii expirate

Buna ziua !
Am circulat cu o mașina care îi expirare numerele cu o zi. Ținând cont că eram șofer pe tir și femeia gravida , nu eram atât de inconștient sa merg știind că sunt numelele așa. Ce mă interesează pe mine: daca am vre-o șansă sa iau permisul înaintea procesului și să-l dau atunci când se termina procesul, și cât va dura toată treabă asta .
Va mulțumesc!
Ultima modificare: Marți, 29 August 2017
Admin, administrator
Cel mai recent răspuns: Gheorghe Florin , Consilier juridic 22:08, 29 August 2017
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Vi s-a eliberat dovada înlocuitoare a permisului de conducere cu drept de circulaţie pentru o perioadă de 15 zile.
Aveti dreptul sa solicitati procurorului prelungirea dreptului de circulatie.
Permisul nu vi-l inapoiaza pana nu se finalizeaza dosarul
Prelungirea dreptului de circulatie se va face din 30 in 30 zile iar cu dovada veti putea circula doar pe teritoriul Romaniei.
Totul poate dura undeva in jur de 6 luni - un an.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Numere de înmatriculare provizorii expirate Marius Codrianu Marius Codrianu Salut tuturor ce i-mi citesc problema si i-mi pot da in raspuns cunoscând situația. Recent pe data de 31-08-2017 am.fost oprit de poliție aveam numerele ... (vezi toată discuția)
Bună mă numesc vladimir am și eu o întrebare am condus un ... Vaniala Vaniala Bună mă numesc Vladimir am și eu o întrebare am condus un autoturism neînregistrat într-un stat și la vama Sculeni mi sa ridicat permisul de ... (vezi toată discuția)
Carnet conducere retinut in germania raduaw raduaw Buna ziua, mi-a fost retinut carnetul de sofer UE emis in Romania pe teritoriul tarii Germaniei, 30 zile pentru ca am trecut pe rosu la semafor si m-a luat ... (vezi toată discuția)