Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Suspendarea permisului din cauza numerelor roșii ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Suspendarea permisului din cauza numerelor roșii expirate

Buna ziua !
Am circulat cu o mașina care îi expirare numerele cu o zi. Ținând cont că eram șofer pe tir și femeia gravida , nu eram atât de inconștient sa merg știind că sunt numelele așa. Ce mă interesează pe mine: daca am vre-o șansă sa iau permisul înaintea procesului și să-l dau atunci când se termina procesul, și cât va dura toată treabă asta .
Va mulțumesc!
Admin, administrator
Vi s-a eliberat dovada înlocuitoare a permisului de conducere cu drept de circulaţie pentru o perioadă de 15 zile.
Aveti dreptul sa solicitati procurorului prelungirea dreptului de circulatie.
Permisul nu vi-l inapoiaza pana nu se finalizeaza dosarul
Prelungirea dreptului de circulatie se va face din 30 in 30 zile iar cu dovada veti putea circula doar pe teritoriul Romaniei.
Totul poate dura undeva in jur de 6 luni - un an.