Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizație copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizație copil

Buna ziua ! Soția mea după ce a terminat școala a lucrat 6 luni , după care și-a dat demisia pentru a găsi ceva mai bun din partea efortului fizic, dar între timp a rămas gravidă , și m-am interesat la toate instituțiile daca beneficiază de ceva . Toți au spus că nu beneficiază nici macar de 1 leuț .
Va rog să mă lămuriți daca de poate .
Mulțumesc!
Care este data prezumata a nasterii si ce statut a avut in ultimii doi ani anteriori acestei date ( de exemplu, angajata de la .....pana la...... , eleva cursuri zi de la .......pana la ..... etc.) ?