avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 764 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Infiintare PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Infiintare PFA

Buna ziua. Sotia mea vrea sa isi deschida un SRL/PFA pentru a oferi consultanta. Se ocupa de devize, propunere financiara pentru licitatii si vrea sa isi deschida o afacere proprie din asta.
Cum as putea sa ii tin eu contabilitatea, de la inceput, nefiind familiarizat cu registre-jurnale de incasari etc.
Multumesc frumos.
Cel mai recent răspuns: GR17 , utilizator 11:11, 30 August 2017
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Srl-d si pfa nyuszlinda nyuszlinda Buna ziua, Datorita faptului ca la SRL-D se pot include doar 5 coduri CAEN, as dori sa deschid si un PFA, in domeniul Invatamant CAEN8560. La SRL-D am pus ... (vezi toată discuția)
Pfa buna ziua, as dori sa aflu daca se poate sa functionez ca PFA in cazul unei activitati de comert cu amanuntul(hrana pentru animale si scule pentru pescuit),cu ... (vezi toată discuția)
Pfa, srl sau altceva? abc.a abc.a Buna ziua, Stiu ca sunt multe alte topicuri pe subiectul asta, dar nu am regasit informatia pe care o caut, sau, multe dintre articole sunt foarte vechi si ... (vezi toată discuția)