Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general PFA, SRL sau altceva?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

PFA, SRL sau altceva?

Buna ziua,

Stiu ca sunt multe alte topicuri pe subiectul asta, dar nu am regasit informatia pe care o caut, sau, multe dintre articole sunt foarte vechi si nu stiu cat de relevante mai sunt.

Lucrez la o firma de IT dar in timpul liber doresc sa lucrez si pe cont propiu.
Problema mea este ca ma lovesc de situatiile in care alte firme sau clienti pentru a lucra cu mine doresc ca eu sa le eliberez factura.

Nu am de gand sa angajez pe altcineva sa lucreze cu mine.

Intrebarea mea este ce mi se potriveste mai mult cu toate schimbarile astea?
PFA, SRL sau altceva?
Daca stiti o sursa de unde sa ma pot documenta as aprecia si asta :)

Multumesc,
~ Conținut șters la cerere ~