Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Contract cu facultatea, refuz restituire dosar fără ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Contract cu facultatea, refuz restituire dosar fără plata a jumătate din taxă

Buna ziua! am nevoie de un raspuns urgent. M-am înscris anul trecut la facultatea de asistență medicală din Craiova, la taxa, am mers 2 saptamani, după care mi s-a zis ca daca nu plătesc prima taxa de 20 de milioane nu o sa mai am acces la cursuri si nu voi mai intra in sesiune. am renuntat si am fost plecată din oras, am.revenit în Ianuarie si am depus o cerere pentru retragerea dosarului, cand am vorbit la secretariat nu mi s-a spus ca va trebui să plătesc vreo taxa, doar sa imi fie acceptată cererea de catre decan. Azi am revenit la facultate, iar cand am mers la contabilitate, mi s-a spus ca trebuie sa plătesc 50% din taxa(20 milioane), în condițiile în care eu am fost anunțată ca voi fi exmatriculata dacă nu voi plati prima taxa. aveam nevoie de dosar pentru a ma înscrie la alta facultate, iar doamna de la contabilitate mi-a zis ca nu pot ridica dosarul pana nu plătesc acea taxa pentru ca am ocupat locul unui alt copil. Acum trebuie sa astept pana saptamana viitoare pana se va lua o decizie de către decan. Ce pot face intr-o astfel de situatie? Este normal ca ei sa imi tina actele pana platesc acea taxa? Mi se pare un santaj felul in care se intampla toate lucrurile astea si cum sunt mustrata sa platesc in felul acesta
~ Conținut șters la cerere ~