Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Buna ziua. Am renuntat la facultate imediat dupa ce ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Buna ziua. Am renuntat la facultate imediat dupa ce m.am inscris ...

Buna ziua. Am renuntat la facultate imediat dupa ce m.am inscris si am platit o singura tranșă din taxa totala. Acum, după 5 ani, facultatea imi cere sa platesc restanțe, dar eu nu am beneficiat de nimic din partea facultatii...cui ma pot adresa pentru rezolvarea problemei?
O adresă către decan în care să arătați că v-ați retras, nu ați beneficiat de cursuri, nu vi s-a eliberat diplomă etc. O trimiteți prin email sau fax, sau dacă vreți să vă plimbați, mergeți la secretariat și luați și viză de înregistrare. Bănuiesc că pur și simplu nu v-ați mai prezentat la cursuri, nu? Sau ați făcut și vreo înștiințare când v-ați retras? Oricum, o bună parte din sumele solicitate sunt prescrise..
De fapt am fost exmatriculat, pt ca nu m.am mai prezentat la cursuri.

Cristina Filimon a scris:

O adresă către decan în care să arătați că v-ați retras, nu ați beneficiat de cursuri, nu vi s-a eliberat diplomă etc. O trimiteți prin email sau fax, sau dacă vreți să vă plimbați, mergeți la secretariat și luați și viză de înregistrare. Bănuiesc că pur și simplu nu v-ați mai prezentat la cursuri, nu? Sau ați făcut și vreo înștiințare când v-ați retras? Oricum, o bună parte din sumele solicitate sunt prescrise..

Ok. Aplicați ce am zis mai sus și vedeți.