Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Probleme cu succesiunea in caz de deces
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Probleme cu succesiunea in caz de deces

Daca fostul sot cu care am un copil a decedat si decedatul are locuinta, are drept pentru mostenire doar copilul sau si fratele decedatului?
Buna seara,
La mostenire va veni copilul care va inlatura celelalte clase de mostenitori.
Va multumesc!