Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revenire din ccc, depunerea cererii pentru stimulentul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revenire din ccc, depunerea cererii pentru stimulentul de inserție

Pt a beneficia de stimulent de insertie trebuie sa ma intorc la munca cu cel putin 60zile inainte de a implini copilul 2ani. De ex. Copilul face 2ani pe 4.04.2018.eu trebuie sa ma intorc undeva la 01.02?cand fac cerere de revenire? angajatorul cand trebuie sa faca decizia de incetare suspendare?s-a trimis initial rvs cu incetare suspendare pe 04.04, pt ca nu am stiut cand sa ma reintorc. in cazul asta cum se face reactivarea in revisal?multumesc
Cererea o puteti depune inainte de data cand doriti sa reveniti la munca.

Chiar faca revisalul s-a transmis cu data de 04.04.2018, incetarea suspendarii se poate opera si la data de 01.02.2018.

Si cand trebuie transmis revisal?
In termen de maximum 20 de zile lucrătoare de la data încetării suspendării.