avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 562 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revenire din ccc, depunerea cererii pentru stimulentul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revenire din ccc, depunerea cererii pentru stimulentul de inserție

Pt a beneficia de stimulent de insertie trebuie sa ma intorc la munca cu cel putin 60zile inainte de a implini copilul 2ani. De ex. Copilul face 2ani pe 4.04.2018.eu trebuie sa ma intorc undeva la 01.02?cand fac cerere de revenire? angajatorul cand trebuie sa faca decizia de incetare suspendare?s-a trimis initial rvs cu incetare suspendare pe 04.04, pt ca nu am stiut cand sa ma reintorc. in cazul asta cum se face reactivarea in revisal?multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:23, 31 August 2017
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Cererea o puteti depune inainte de data cand doriti sa reveniti la munca.

Chiar faca revisalul s-a transmis cu data de 04.04.2018, incetarea suspendarii se poate opera si la data de 01.02.2018.

Si cand trebuie transmis revisal?
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
In termen de maximum 20 de zile lucrătoare de la data încetării suspendării.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stimulent insertie andreeadumitrascu24 andreeadumitrascu24 Buna ziua, Ce se intampla cu acea luna de concediu a tatalui in situatia in care doresc sa ma intorc la munca, cu cel putin 60de zile inainte ca copilul sa ... (vezi toată discuția)
Concediu pentru cresterea copilului Rusu_Mihaela_91 Rusu_Mihaela_91 Buna ziua.am o intrebare,pe 10.08.2014 copilul meu face 1anisor si vreau sa ma intorc la munca,mentionez ca acum 1 an cand am depus dosarul am ales sa stau ... (vezi toată discuția)
Revisal - intoarcere din ccc inainte de incetare suspendare andreeadumitrascu24 andreeadumitrascu24 buna ziua, cand trebuie trimis revisal in cazul in care salariata se intoarce inainte de data 04.04.2018, ziua in care copilul implineste 2ani. initial s-a ... (vezi toată discuția)