Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... revisal - intoarcere din ccc inainte de incetare ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

revisal - intoarcere din ccc inainte de incetare suspendare

buna ziua, cand trebuie trimis revisal in cazul in care salariata se intoarce inainte de data 04.04.2018, ziua in care copilul implineste 2ani. initial s-a trimis revisal cu data sfarsit suspendare 04.04.2018, dar acum salariata doreste inceperea activitatii pe 03.01.2018, si i se va modifica si salariul brut in urma unei negocieri din data de 20.12.2017. ce modificari si ce obligatii presupune aceasta situatie? daca nu se modifica salariu puteam trimite revisal in prima zi de lucru?dar pt salariu ar trebui trimis inainte? e ok sa se trimita pe 29.12? si ce trebuie sa trec la data sfarsit suspendare? ultima zi de concediu crestere copil, sau prima zi de lucru? multumesc
REVISAL -ul se transmite cel târziu în ziua anterioară datei încetării suspendării,

data incetarii suspendarii = 02.01.2018 ... iar transmiterea o puteti face si in 29.12.2017
BUNA ziua, revin cu problema mea, daca se incepe activitatea pe 03.01,2018, data sfarsit suspendare 02.01.2018, si se modifica si salariul cu 01.01.2018, la data consemnarii se trece 01.01.2018 sau 03.01.2018? multumesc
andreeadumitrascu24, utilizator
Salariul se modifica cu data de 03.01.2018, data inceperii activitatii.