Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Nu am primit citatie
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Nu am primit citatie

Buna ziua domnilor,marti 05.09. am termen la Tribunalul Bucuresti si pina azi nu am primit citatie cu termenul si suma taxei judiciara pe care o am de plata eu fiind reclamantul apelant.Informatia ca pe data de 05.09.2017 la ora 8.30 am termen de judecata o am de pe portalul TB.
Cum procedez marti in fata completului daca nu voi primi citatia.
Pot cere aminare sau ce alta modalitate trebuie sa abordez?.
Pentru acest termen mi-am aminat si operatia.Va rog respectos sa-mi oferiti raspunsuri care sa ma ajute.
Va multumesc
Marți la ora 8 mergeți la Tribunal și căutați sala unde se va tine sedinta.Cereți dosarul și verificați ce scrie acolo și ce suma s-a stabilit drept taxa timbru..Poate v-a sustras cineva citația.
avvalentina, utilizator
Va multumesc,dar daca nu gasesc citatia sau exista citatia cu adresa gresita cum procedez?
Întrebați grefierul și așteptați sa va vina rândul.
Va multumesc