avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 197 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Nu am primit citatie
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Nu am primit citatie

Buna ziua domnilor,marti 05.09. am termen la Tribunalul Bucuresti si pina azi nu am primit citatie cu termenul si suma taxei judiciara pe care o am de plata eu fiind reclamantul apelant.Informatia ca pe data de 05.09.2017 la ora 8.30 am termen de judecata o am de pe portalul TB.
Cum procedez marti in fata completului daca nu voi primi citatia.
Pot cere aminare sau ce alta modalitate trebuie sa abordez?.
Pentru acest termen mi-am aminat si operatia.Va rog respectos sa-mi oferiti raspunsuri care sa ma ajute.
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: SAUNDU , utilizator 09:42, 2 Septembrie 2017
Marți la ora 8 mergeți la Tribunal și căutați sala unde se va tine sedinta.Cereți dosarul și verificați ce scrie acolo și ce suma s-a stabilit drept taxa timbru..Poate v-a sustras cineva citația.
Ultima modificare: Vineri, 1 Septembrie 2017
avvalentina, utilizator
Va multumesc,dar daca nu gasesc citatia sau exista citatia cu adresa gresita cum procedez?
Întrebați grefierul și așteptați sa va vina rândul.
Va multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Regulament sedinta de judecata civila eugen82 eugen82 as dori sa stiu daca exista o reglementare a csm sau alta care sa stabileasca intre ce ore se pot desfasura sedintele de judecata in procesele civile? daca o ... (vezi toată discuția)
Aminare termen apel SAUNDU SAUNDU Buna dimineata,am un termen pe ziua de 05.09.2017,iar pe 04.09 sint programat la operatie.Va rog frumos sa-mi spuneti cum procedez sa amin termenul de ... (vezi toată discuția)
Nu am fost citata pentru primul termen al apelului bianca2012 bianca2012 Buna ziua. Am depus cerere de apel in termen in care am mentionat ca motivele apelului le voi depune pana la prima zi de infatisare. Am gasit pe site-ul ... (vezi toată discuția)