Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... legea 153/2017 art 22
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

legea 153/2017 art 22

Persoanele cu handicap accentuat care lucreaza la privat nu beneficiaza de sporul de 15 % conf art 22 legea 153/2017 ? Este o discriminare legislativa sau trebuie si lege a salarizarii si pt . cei care lucreaza la privat ?
Legea 153/2017 nu se aplica sectorului privat.

In sectorul privat , sporurile se acorda numai daca sunt mentionate in c.i.m., in c.c.m. aplicabil sau in regulamentul intern al angajatorului.