Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Asigurare 48h libere angajati
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Asigurare 48h libere angajati

Cum se poate proceda pentru asigurarea celor 48 de ore libere prevăzute de Codul muncii pentru un angajat care lucreaza ore suplimentare sâmbăta? Programul normal de lucru e de luni până vineri de la 7 la 15.
E obligatoriu ca luni să înceapă lucrul după trecerea celor 48h?
Va incepe marti munca, daca sambata lucreaza.