avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1240 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Asigurare 48h libere angajati
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Asigurare 48h libere angajati

Cum se poate proceda pentru asigurarea celor 48 de ore libere prevăzute de Codul muncii pentru un angajat care lucreaza ore suplimentare sâmbăta? Programul normal de lucru e de luni până vineri de la 7 la 15.
E obligatoriu ca luni să înceapă lucrul după trecerea celor 48h?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:29, 1 Septembrie 2017
Va incepe marti munca, daca sambata lucreaza.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Codul muncii - timpul liber Ana 2007 Ana 2007 Buna ziua. Am o intrebare legata de programul de lucru. Daca un angajat lucreaza 7 ore de luni- vineri in prima saptamana si urmatoarea saptamana lucreaza 7 ... (vezi toată discuția)
Liber pentru week-end lucrat Mickaelx Mickaelx Buna ziua, Am si eu nevoie de o lamurire pe care seful meu nu mi-o poate da si tututor ni se pare tare ciudat cum face programul. O sa detaliez putin ... (vezi toată discuția)
Norma de munca lunara pentru o sectie de spital florincamelia florincamelia cum se determina numarul de ore suplimentare (lucrate in zile de sambata si dumunica) si cum se acorda liberele aferente acestor ore intr-o sectie de spital ... (vezi toată discuția)