avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1162 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie

Dak am lucrat in diferite locuri timp de 2 ani mi se aduna
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:30, 1 Septembrie 2017
Pentru indemnizatia CCC : În cazul în care o persoană realizează concomitent venituri supuse impozitului din mai multe surse, se vor lua în calcul toate veniturile lunare încasate de aceasta.
De unde pot sami scot fișa cu veniturile de 2 ani
De la angajator se ia adeverinta cu veniturile pe ultimele 24 de luni anterioare datei nasterii copilului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cati banii pot primi pentru cresterea copilului Myhootza89 Myhootza89 Buna ziua daca sunt insarcinata si sunt angajata cu 8h la o firma si 2h la o alta firma cat trebuie sa primesc din cresterea copilului (vezi toată discuția)
Indemnizatie concediu de maternitate si crestere a copilului Costinadaniel Costinadaniel Buna ziua Sotia mea de profesie medic veterinar este insarcinata in 21 de saptamani. In ultimele 24 de luni a lucrat ca angajata la 3 srl diferite iar din ... (vezi toată discuția)
Administrator firma - insarcinata suciugeorgeta suciugeorgeta Buna ziua O doamna care are calitatea de administrator firma dar are si contract de 2 ore la propria firma este insarcinata.Poate intra in concediu crestere ... (vezi toată discuția)