Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Confirmare renuntare urmarire penala art 318 alin12 ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Confirmare renuntare urmarire penala art 318 alin12 NCPP

Am primit o citatie in legatura cu o petarda aruncata la un meci de fotbal .. Trebuie sa ma prezint la judecatorie .. Imi trebuie avocat ? Ce se intampla daca nu ma prezint ? Ce urmeaza mai departe ?
Va recomand sa va prezentati, daca ati fost citat.
Solutia o sa fie de admitere a cererii de renuntare, mai mult ca sigur.
Este posibil sa dispuna cheltuieli, in sarcina dvs, dar pentru o asemenea fapta cred ca vor fi zero sau cateva zeci de lei.
AvTudor_com, utilizator
Va multumesc ca am raspuns, la parchet mi-a spus ca o sa am 200 dar in citatie scrie ca , cheltuielile in cuantum de 200 lei sunt in sarcina satului Avocat imi trebuie ?
Madalin0123, utilizator
Nu aveti nevoie