Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Model cerere ce trebuie facuta pentru instanta.
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Model cerere ce trebuie facuta pentru instanta.

Buna ziua,

Sunt parat intr-un proces de succesiune si am urmatoarea situatie:
1. in I.A.P efectuata in ianuarie 2017 instanta a constatat gresit 250 mp. de teren dintr-un C.M. din 1986 in urma decesulu unuia dintre defuncti. In anul 1995 s-a emis T.P. in care sunt 1200 mp. pentru defunctul care atunci era in viata si pentru mostenitorii defunctului din 1986. Instanta a constata 1200 mp + 250 mp, dar in mod normal trebuia decat 1200 mp.
2. Intr-unul din terenurile din T.P. s-a trecut gresit numrul de tarla.
Dl. Expert topo nu a finalizat raportul de expertiza pe motiv ca se regasesc cele doua greseli si depune la biroul de expertiza un raport cu cele doua precizari, fara sa lotizeze fara sa putem iesi din indiviziune.

Dpdv juridic ca parat ce model de document trebuie sa depun la dosar pana la termen ca sa explic aceste 2 precizari?
Eu m-am gandit la intampinare.
Cum se poate rezolva aceste doua greseli din dosar?

claudiubogdan81, utilizator
Buna seara,
Puteti depune NOTE SCRISE nu intampinare.
Multumesc. Note scrise se depun pentru fiecare parte sau doar pentru Instanta?
claudiubogdan81, utilizator