avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1070 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Liber 15 august
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Liber 15 august

Buna ziua!Sunt functionar public iar in perioada 14.08-18.08 am fost la un curs, prin intermediul institutiei la care lucrez.Intrebarea mea este beneficiez de liberul din data de 15 august?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: adria70 , utilizator 16:23, 4 Septembrie 2017
In data de 15.08 ati fost prezent la curs ?
Desigur.
Opinia mea este ca beneficiati de liberul corespunzator.
Multumesc frumos, la fel am crezut si eu!Parerea celor de la RU este insa alta, desi argumente legale nu au!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare zi decretată libera Jafa Jafa Lucrez la buget iar in ziua decretată libera adica pe 14.08.2017 am fost liber după serviciu.Intrebare : trebuie sa recuperez ziua respectiva prin prestarea ... (vezi toată discuția)
Concediu odihna gingin65 gingin65 Dacă sunt deja in concediu odihna in perioada 15,16,17 august de câte zile beneficiez in plus la concediul de odihna in perioada urmatoare acestor zile? (vezi toată discuția)
15 august cum se plăteşte în ture 12/24 EmiMimy EmiMimy Bună ziua, Am următoarea nelămurire: am un salariat care lucrează 12/24 şi pe data de 15.08.2014 lucrează 12 ore. În luna august are 160 lucrătoare ... (vezi toată discuția)