avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 828 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu odihna

Dacă sunt deja in concediu odihna in perioada 15,16,17 august de câte zile beneficiez in plus la concediul de odihna in perioada urmatoare acestor zile?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:09, 10 August 2018
Numai pentru data de 15 august beneficiati in plus de o zi libera ... daca sunteti bugetar , atunci orele aferente zilelor de 16 si 17 nu le recuperati.
Multumesc din inima pentru lamuririle pe care mi le-ati dat! Toata stima!
Revin cu o intrebare lămuritoare. Intru in CO pe 13 si mai am de efectuat 9 zile ( exceptând ziua de 15.08).Va rog, în această situație, sa imi spuneti pe ce data ma prezint la munca. Multumesc!
27.08.2018.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Zile de sarbatoare legala marianpr marianpr In luna August 2012 am fost in concediu de odihna, iar data de 15 August a fost una ditre zilele mele de concediu. Am solicitat inca o zi de concediu pe ... (vezi toată discuția)
Zile libere! alinaioana29.ad@gmail.com alinaioana29.ad@gmail.com Buna ziua ! Eu lucrez in sistemul bugetar , în perioada cand s-au dat libere 15, Sf Maria si 16, 17, eu am fost in concediu, va rog sa imi spune-ti daca ... (vezi toată discuția)
Concediu medical danviorel danviorel 16 si 17 august 2018 liber la bugetari. Se stabileste la societate recuperare 2 ore in plus peste program 20- 23 august si 27-30 august. In 27 august intra in ... (vezi toată discuția)