Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Plata contributiei catre fondul de pensii
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Plata contributiei catre fondul de pensii

Lucrez la o firma si doresc sa vad daca patronul imi plateste datoria catre fondul de pensii.Unde ma adresez ?
Vi s-a dat deja raspuns aici
avocatnet.ro/forum/discutie_...
Daca doriti va puteti deschide cont pe lagina de internet a casei nationale de pensii la adresa urmatoare si apoi puteti verifica lunar situatia in urma contributiilor platite pe contractul de munca pe care-l aveti. E putin mai dezabantajos caci dupa ce va creati contul online trebuie sa listati si sa duceti la ei la sediu sa inregistrati acea hartie dar dupa aceea nu mai aveti probleme in anii urmatori. Eu zic ca merita acel putin deranj de la inceput. Cititi la adresa [ link extern ]