Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Cat timp poate functiona un PFA non-profit?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Cat timp poate functiona un PFA non-profit?

In conditiile in care societatea mea nu reuseste sa scoata investitia de bani din afacerea deschisa, cat timp mai poate desfasura activitati non-profit pana a fi declarata societate falimentara?

si cat timp are la dispozitie sa se echilibreze cu investitia bagata pentru ca veniturile incasate sa fie socotite drept profiturile societatii?
Nu este o limitare prin lege cum nu este nici o obligatie ca sa aveti profit. Adica daca va convine sa tot aduceti bani de acasa ca sa va platiti acele obligatii banesti ce decurg din afacere, mergeti inainte cat doriti.