Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort

Buna ziua.as vrea sa divortez dupa 8 ani de separare,el nu cred ca e deacord inca,dar trebuie.as vrea sa stiu cum sa procedez (am un copil major)..multumesc anticipat
Sunt din iasi si as vrea sa depun actele de divort.
valenntina, utilizator
Cererea se depune la judecătoria de pe raza ultimului domiciliu comun,
Majorul nu mai contează pentru divortul dvs.

Procedura este extrem de simpla in cazul dvs,depuneti actiunea,la termen audiati un martor care sa cunoasca motivele ce fac imposibila continuarea casatoriei .Succes!