Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Vânzare apartament, ce se întâmplă cu banii ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Vânzare apartament, ce se întâmplă cu banii încasați dacă există popriri pe cont?

Buna ziua,am popriri pe salariu la banci,am vandut un apartament,pot bancile sa_mi opreasca datoria din suma incasata?sau imi revine mie toata suma,iar bancile sa continuie sa-mi opreasca din salariu?Multumesc.
Admin, administrator
Bineinteles ca va vor popri suma incasata din vanzarea apartamentului daca banca prin care incasati banii a primit anterior o cerere de poprire. Poprirea se face pentru suma totala si o inregistreaza toate bancile la care aveati cont deschis la data infiintarii popririi.
Multumesc mult,asa credeam si eu dar aveam nevoie de parerea unui specialist,Numai bine.
Vi se oprește toată datoria 100% din banii încasați pe vânzarea apartamentului, dacă tranzacția ați efectuat-o prin virament bancar.
Apoi conturile de la bănci vor fi deblocate.