avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1860 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cupon de pensie pierdut
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cupon de pensie pierdut

Daca am pierdut cuponul de pensie mi se poate elibera o adeverinta sau ceva care sa fie echivalentul cuponului?
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 00:15, 21 Septembrie 2017
Cuponul de pensie are VALABILITATE 3 luni.
Puteți folosi cuponul de luna trecută, sau de acum 2 luni, sau așteptați pensia viitoare să primiți cuponul pe luna în curs.
Buna ziua! Am pierdut cuponul de pensie din luna a sasea 2017 si am nevoie de el pt intocmirea uni dosar cum pot face rost de un duplicat sau ceva asemanator .Mentionez ca mi se cere in mod expres acest cupon
mi se cere in mod expres acel cupon din acea luna mentionata in intrebare
Depinde cine este cel care solicită cuponul din luna 6, și despre ce dosar este vorba.
Încercați cu o cerere la Casa de pensii, dar trebuie motivată obiectiv.
Legal, doar o instanță de judecată poate să ceară un desfășurător cu istoricul veniturilor din urmă.
Cuponul de pensie, JURIDIC, reprezintă adeverință de venit în original pentru luna respectivă.
Deci ați pierdut o adeverință.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cupon de pensie pierdut ciuhatflorin ciuhatflorin Buna ziua! Am pierdut cuponul de pensie din luna a sasea 2017 si am nevoie de el pt intocmirea uni dosar cum pot face rost de un duplicat sau ceva asemanator ... (vezi toată discuția)
Cupon de pensie alina2222 alina2222 Buna seara! daca am nevoie de cupoanele de pensie din urma si le-am pierdut, exista posibilitatea de a face rost de ele de undeva? (vezi toată discuția)
Dosar pensie teodorasanda teodorasanda Buna seara, Mama mea a depus dosarul pentru pensie anticipata anul trecut la casa de pensi Bihor.Ea nu are cartea de munca originala doar duplicat dupa ... (vezi toată discuția)