Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Contestatie amenda rovignieta
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Contestatie amenda rovignieta

Buna ziua.
SC ATX MAN TRUCK&BUS SRL a primit amenda la data de 20.06.2017 pentru ca nu detine o rovinieta valabila pentru masina OT-13-MOM.
A fost achitata rovignieta pe numarul anterior inmatricularii PP3001AX dar seria de sasiu a fost inscrisa incorect YV1DZ724DA2101073.
Actualul numar dupa inmatriculare este OT-13-MOM cu seria de sasiu corecta YV1DZ7240A2101073.
Am trimis la CNAIR cererea de corectie a seriei de sasiu impreuna cu toate documentele.
Ce fac mai departe?
Ce imi trebuie la Judecatorie pentru a contesta Procesul-verbal emis?
Si care Judecatorie?
Eu sunt din Slatina, judetul Olt, iar amenda este pe DN65 Km 15+550m Pielesti, jud. Dolj
Iata Cce am gasit pt seria incorecta
Producator
Volvo
Model
XC60
Felul caroseriei
SUV
Tipul combustibilului
Diesel
Capacitate cilindrica [ccm]
Tara fabricatiei
Suedia
Clasificarea auto
off-road cars class / off-road cars
Motor
2.4 D
Tipul motorului
DIRECT INJECTION
Norma de poluare'
Euro 4
Puterea motorului
129KW (175HP)
Axa
FWD
Raport de compresie
16.5:1
Numarul cilindrilor
Diametru cilindru [mm]
Tip motor [mm]
93.2
Numarul usilor
Consumul de combustibil [l/100km]
8.39 sursa:motostat.pl

Detineti un Volvo?
da
Stiti care e chestia? Si pt seria corecta am gasit aceleasi date! Va veti adresa Judecatoriei Craiova.