avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 863 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Contestatie amenda rovignieta
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Contestatie amenda rovignieta

Buna ziua.
SC ATX MAN TRUCK&BUS SRL a primit amenda la data de 20.06.2017 pentru ca nu detine o rovinieta valabila pentru masina OT-13-MOM.
A fost achitata rovignieta pe numarul anterior inmatricularii PP3001AX dar seria de sasiu a fost inscrisa incorect YV1DZ724DA2101073.
Actualul numar dupa inmatriculare este OT-13-MOM cu seria de sasiu corecta YV1DZ7240A2101073.
Am trimis la CNAIR cererea de corectie a seriei de sasiu impreuna cu toate documentele.
Ce fac mai departe?
Ce imi trebuie la Judecatorie pentru a contesta Procesul-verbal emis?
Si care Judecatorie?
Eu sunt din Slatina, judetul Olt, iar amenda este pe DN65 Km 15+550m Pielesti, jud. Dolj
Cel mai recent răspuns: emil6702 , utilizator 14:43, 16 Septembrie 2017
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Iata Cce am gasit pt seria incorecta
Producator
Volvo
Model
XC60
Felul caroseriei
SUV
Tipul combustibilului
Diesel
Capacitate cilindrica [ccm]
2400
Tara fabricatiei
Suedia
Clasificarea auto
off-road cars class / off-road cars
Motor
2.4 D
Tipul motorului
DIRECT INJECTION
Norma de poluare'
Euro 4
Puterea motorului
129KW (175HP)
Axa
FWD
Raport de compresie
16.5:1
Numarul cilindrilor
5
Diametru cilindru [mm]
81
Tip motor [mm]
93.2
Numarul usilor
5
Consumul de combustibil [l/100km]
8.39 sursa:motostat.pl

Detineti un Volvo?
da
Stiti care e chestia? Si pt seria corecta am gasit aceleasi date! Va veti adresa Judecatoriei Craiova.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am cumparat o masina emanuellen emanuellen Buna,am cumparat un Opel Corsa in Germania. Nu am avut inca masina in viata mea ,va rog sa-mi spuneti ce am de facut pas cu pas,ca sa fiu in regula cu actele ... (vezi toată discuția)
Repartizare cheltuieli incalzire bloc (bransati + debransat + set) rwkovacs rwkovacs Buna ziua, Conform Ordinul presedintelui A.N.R.S.C. nr. 343/2010, comitetul asociatiei de prop., a luat decizia sa plateasca firma ISTA pentru inventarierea ... (vezi toată discuția)
Din nou despre "proprietatea intelectuala" dar cu alte argumente decat gogosile Adalbert Gabriel Gazdovici Adalbert Gabriel Gazdovici Ideea de baza: \"It is impossible to conclude, of any given mass of acquired wealth, merely by the fact of its existence, whether it signifies good or evil to ... (vezi toată discuția)