Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Custodie comună, reînnoire pașaport minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Custodie comună, reînnoire pașaport minor

Buna ziua,am o fetita in varsta de 7 ani,am divortat la notar de comun acord cu 3 ani zile in urma.El are voie sa o vada 15 ore pe saptamana.Dupa divort eu am parasit tara cu fetita mea.Pasaportul fetitei este expirat dar el nu vrea sa semneze pt ai face altul.Precizez ca nu ia dat niciodata pensia de intretinere si este foarte violent.Ce trebuie sa fac sa o castig?
Admin, administrator
Multumesc din suflet pt raspuns
Competenta e in tara unde va aflati.
Suntem in Anglia si el la fel in diferite orase
Atunci verificati cu un avocat local, nu cu noi.
Dc nu pot gasi un avocat din Romania sa ma reprezinte?Doamna Liliana....
2345adi, utilizator