avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 552 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Custodie comună, reînnoire pașaport minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Custodie comună, reînnoire pașaport minor

Buna ziua,am o fetita in varsta de 7 ani,am divortat la notar de comun acord cu 3 ani zile in urma.El are voie sa o vada 15 ore pe saptamana.Dupa divort eu am parasit tara cu fetita mea.Pasaportul fetitei este expirat dar el nu vrea sa semneze pt ai face altul.Precizez ca nu ia dat niciodata pensia de intretinere si este foarte violent.Ce trebuie sa fac sa o castig?
Ultima modificare: Miercuri, 13 Septembrie 2017
Admin, administrator
Cel mai recent răspuns: amdbuc , utilizator 00:07, 21 Septembrie 2017
Multumesc din suflet pt raspuns
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Competenta e in tara unde va aflati.
Suntem in Anglia si el la fel in diferite orase
Atunci verificati cu un avocat local, nu cu noi.
Dc nu pot gasi un avocat din Romania sa ma reprezinte?Doamna Liliana....
Ultima modificare: Miercuri, 13 Septembrie 2017
2345adi, utilizator

Alte discuții în legătură

Nu intretine familia elenatm elenatm Buna ziua, sunt casatorita de aproape 2 si am o fetita de. 1 an si 3 luni.Sotul refuza sa ne intretina de ceva timp adica ii cumpara fetitei numai pampersi si ... (vezi toată discuția)
As dori sa inaintez o ordonanta presedintiala pentru custodia fetitei Andreeasofia Andreeasofia Buna ziua as dori sa inaintez o ordonanta presedentiala pt custodia fetitei(7ani)..fiind divortata de 4 ani de tatal si vustodie comuna pana in prezent..as ... (vezi toată discuția)
Cm pot calatorii cu minorul fara acordul tatalui sol0606 sol0606 sunt maritata dar in divort. intre timp am cunoscut pe cineva si am facut un copil. din cauza ca divortul nu era pronuntat copilul a fost trecut pe numele ... (vezi toată discuția)