avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 429 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensie alimentară când copilul beneficiază de ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensie alimentară când copilul beneficiază de șomaj

buna ziua, am un copil din alta casatorie care beneficiaza de somaj, avand varsta de 25 ani, fiind absolvent al fac. de arhitectura, acum s- a inscris la master pentru completarea studiilor, zice el, in acest caz mai beneficiaza de pensie de intretinere?
Ultima modificare: Miercuri, 13 Septembrie 2017
Admin, administrator

Alte discuții în legătură

Lamuriri plata pensie de intretinere ionut2425 ionut2425 Buna ziua. Am nevoie de lamuriri intr-o problema de pensie de intretinere. Am divortat in 2003, fetita in varsta de 9 ani a ramas la mama, eu trebuind sa achit ... (vezi toată discuția)
Pensie alimentara law 2012 law 2012 Buna ziua, As avea si eu o intrebare, poate a mai fi fost abordat subiectul in acest forum dar nu am gasit raspunsul. Intrebarea mea este ... (vezi toată discuția)
Pensie alimentara Denisa.happy Denisa.happy Am o intrebare va rog, daca instanta decide sa se plateasca pensie alimentara pana la terminarea studiilor ( facultatea) dar nu mai mult de 25 ani, pana cand ... (vezi toată discuția)