Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Chemata in judecata pentru neplata unui IFN
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Chemata in judecata pentru neplata unui IFN

Am luat un imprumut online de la un ifn ocean credit, si m-au dat in judecata pentru neplata sumei imprumutate plus dobanzile aferente. Specific ca nu am semnat nimic olograf sau digital, doar numele si prenumele mi s-au cerut pentru acordarea acestuia. Acest ifn poate obtine prin judecata punerea unei popriri pe venit? Va multumesc.
~ Conținut șters la cerere ~
Nu vă permite legea să vă însușiți niște bani care nu sunt ai dvs, și de care nu aveți nevoie.
Dacă IFN-ul "din greșeală" va virat o suma de bani, dvs aveați obligația să o returnați, nu să vă însușiți foloase necuvenite.
Deci, IFN-ul poate apela la un executor judecătoresc pentru a-și recupera banii.